Luksor

Dlaczego warto zwiedzić Luksor?

Luksor to miejsce, które każdy odwiedzający Egipt powinien chociaż raz w życiu zobaczyć. Zapierające dech w piersiach zabytki, gorące piaski i potęga starożytnych legend. Tak w skrócie można podsumować wizytę w Luksorze – pierwszej stolicy Egiptu. Luksor jest jednym z najwspanialszych miast świata. Nazywany jest „muzeum pod gołym niebem”, ponieważ na obszarze zaledwie kilku kilometrów kwadratowych oferuje ogromną liczbę starożytnych zabytków. Zobaczycie Państwo świetnie zachowane świątynie i kamienne budowle Luksoru, które potwierdzają potęgę Państwa Faraonów.
Położony nad Nilem Luksor dzieli się wschodni i zachodni brzeg, które za czasów faraonów symbolizowały życie i śmierć, a obecnie stanowią świadectwo starożytnej potęgi i są rajem dla miłośników jej podziwiania. Współczesny Brzeg Wschodni nadal reprezentuje życie. To tu znajdziemy nowoczesne budynki, luksusowe hotele, sklepy i atrakcje dla turystów żądnych rozrywki. Brzeg Zachodni natomiast kojarzony jest z końcem potęgi wielkich władców. Wspaniałe zabytki Luksoru są dowodem na to, że potęga ta przetrwała do dzisiaj.

Program naszej wycieczki obejmuje:
1. Dolina Królów
Jest to ogromna nekropolia, gdzie archeolodzy natrafili na 63 grobowce i wiele niedokończonych budowli. Są to wykute w skale kompleksy, składające się z licznych korytarzy i sal. To tutaj znajdują się słynny grobowiec Tutanchamona oraz grobowiec Ramzesa Wielkiego. Od 1979 roku Dolina Królów jest wpisana na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.
2. Świątynia w Karnaku
Znajdują się tutaj: świątynia Ramzesa III, świątynia Ptaha, świątynia Chonsu i świątynia Amona-Re, która jest największym miejscem kultu, jakie kiedykolwiek powstało na świecie. Starożytny kompleks zajmuje ponad dwa kilometry kwadratowe.
3. Świątynia Bogini Hatszepsut – jedynej kobiety Faraon
Niedaleko Karnaku znajduje się grobowiec i jednocześnie świątynia królowej Hatszepsut, malowniczo ułożona u stóp potężnego klifu. W Świątyni tej znajdują się: imponujący taras z kolumnami, sięgającymi nawet dwudziestu ośmiu metrów wysokości; dziedziniec słońca, kaplica i dobrze zachowane sanktuarium. Znajdziemy tu interesujące reliefy, opowiadające o boskich narodzinach królowej Hatszepsut.
4. Kolosy Memnona
Kolosy Memnona to dwa gigantyczne posągi, są to ogromnych rozmiarów figury Amenhotepa III. Każdy z posągów liczy prawie dwadzieścia jeden metrów wysokości i przedstawia króla siedzącego na tronie.

Ponadto zapewniamy: krótki rejs na drugi brzeg Nilu oraz wizytę w wytwórni papirusu i alabastru.

Wycieczki do Luksoru organizowane są każdego dnia.
Są to zarówno wyjazdy indywidualne (1 – 3 osoby) – komfortowymi samochodami osobowymi oraz zorganizowane dla grup (mini van).

Grudzień 2019 -> OBNIŻKA NA WYJAZDY GRUPOWE: 95$ dorosły / 48$ (dziecko do lat 12)

Cena
wyjazdy VIP: 2-3 osoby:
115$ / osoba dorosła
58$ / dziecko 5 – 12 lat
dzieci do 5-go roku życia – za darmo

wyjazdy, grupa 4-8 osób:
100$ / osoba dorosła
50$ / dziecko 5 – 12 lat
dzieci do 5-go roku życia – za darmo

W cenę wliczony są: transfery, bilety, lunch i przewodnik (języki: polski, angielski, niemiecki, włoski oraz inne). Wejście do grobowca Tutenchamona oraz napoje przy lunch’u – dodatkowo płatne.

Serdecznie zapraszamy!

Grobowiec Faraona1 Świątynia Bogini Hatszepsut1 Kolosy Memnona1 Dolina Królów11 Dolina Królów1 Świątynia w Karnaku1