Kair

Kair położony jest nad Nilem w północnej części kraju. To jest nie tylko stolica Egiptu, ale również największe miasto w Afryce. Od XIX wieku Kair stał się dużym centrum turystycznym. Znane na całym świecie zabytki, duża liczba muzeów, meczetów sprawiły, że turyści często i chętnie odwiedzają to miasto. Kair jest najludniejszym i tętniącym życiem miastem w Afryce. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można tutaj zobaczyć najcenniejsze zabytki Egiptu pochodzące z czasów rzymskiego, faraońskiego, islamskiego oraz z życia Koptów, jak również pospacerować po średniowiecznym rynku lub promenadą ciągnącą się wzdłuż Nilu

Podczas naszej wycieczki zobaczycie Państwo:

1. Muzeum Egipskie w Kairze
Zostało założone w 1835 roku i posiada najbogatszą na świecie kolekcję eksponatów doby starożytnej. Znajduje się tu 100 sal z eksponatami z różnych epok. Jest to miejsce, w którym na pewno nie będziemy się nudzić. Wśród zbiorów znajdują się m.in.: sarkofag faraona Tutenchamona wraz ze słynną złotą maską, królewskie mumie, posągi faraonów oraz dzieła sztuki z czasów Cheopsa. Nie można w pełni poznać i zrozumieć Kairu oraz całego Egiptu bez odwiedzenia tego muzeum.

2. Piramida Cheopsa 
Największa piramida zwana Wielką Piramidą w Gizie, w której pochowany został faraon Cheops. Jest to jeden z siedmiu cudów świata. Piramida ta została zbudowana około 2560 roku przed naszą erą, a do jej wzniesienia wykorzystano ponad dwa miony kamiennych bloków o wadze około 2,5 tony każdy.

3. Piramida Chefrena
Druga pod względem wielkości piramida znajdująca się w Gizie. Została ukończona w 2532 roku przed naszą erą i jest ona miejscem pochówku faraona Chefrena.

4. Sfinks
Rzeźba znajdująca się u stóp piramidy Chefrena, licząca dwadzieścia metrów wysokości. Sfinks przedstawia postać o ludzkiej twarzy z tułowiem lwa i przypuszcza się, że może być to twarz samego faraona.

Wycieczki do Kairu organizowane są każdego dnia.

Są to zarówno wyjazdy indywidualne (1 – 3 osoby) – komfortowymi samochodami osobowymi oraz zorganizowane dla grup (mini van). Wszystkie nasze auta są klimatyzowane.

Grudzień 2019 -> OBNIŻKA NA WYJAZDY GRUPOWE: 125$ dorosły / 63$ (dziecko do lat 12)

Cena
wyjazdy VIP: 2-3 osoby
150$ / osoba dorosła
75$ / dziecko 5 – 12 lat
dzieci do 5-go roku życia – za darmo

wyjazdy grupowe: 4-8 osób
135$ / osoba dorosła
68$ / dziecko 5 – 12 lat
dzieci do 5-go roku życia za darmo

W cenę wliczony są: transfery, bilety, przewodnik i lunch. Napoje dodatkowo płatne.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Khan El-Khality Market 1 Piramida Cherfena1 Muzeum Egipskie w Kairze 1 rzeźba Sfinksa w Gizie1 Egipskie Muzeum w Kairze - posągi faraonów1 Egipskie Muzeum w Kairze - mumie1