ZEMSTA FARAONA

Wielu z nas obawia się wakacji w destynacjach arabskich, bo „słyszałem, że zemsta faraona jest nie do zniesienia. Nie można nic jeść, nic pić”. Nic bardziej mylnego!
Dziś przedstawiam mój sposób na ochronę przed rewolucjami żołądkowymi. Jako dawny i częsty gość w Egipcie, a obecnie mieszkanka Marsa Alam muszę się pochwalić, że problem ten był i jest mi obcy. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, zachować umiar, a wakacje upłyną na zabawie, wypoczynku w dobrym zdrowiu.
Zapraszam do lektury i życzę cudownych wakacji w Marsa Alam!

Jak uniknąć zemsty faraona:

1.
drinki
a)
zasada picia jest prosta  –  nie doprowadzałam do odwodnienia organizmu, tzn. 1 kubek z drinkiem i od razu 1 kubek z sodą lub wodą. Picie 1 do jednego, za każdym podejściem do baru 2 kubeczki
b)
nigdy nie mieszałam drinków, tzn. dzień 1: np rum with cola cały dzień, dzień 2gi – dżin z tonikiem, 3ci: vodka z czymś tam, czwarty ouzo z czymś tam, 5ty whisky z colą itd.
Ważne żeby nie mieszać alkoholi!

2.
jedzenie
dlaczego mamy zemstę faraona vel mubaraka?
idziemy do restauracji i co? bierzemy słodkie, ostre, sosy, mięsa, nabiał, pizza itp. wybór jest ogromny i wszystkiego chcemy spróbować. I oczywiście ale próbujmy nie robiąc przy tym rewolucji w żołądku. Wystarczy tylko rozsądnie szamać jedzonko, nie mieszać, a dawkować, np. 1szy dzień – rano jemy na słodko, 2gi: idziemy w nabiał, 3ci – mięsa itp. To samo przy innych posiłkach. Proste??? U mnie działało. i oczywiście nie zapominamy o piciu herbatek: karkade (nasz hibiskus), anyżkowa, czy mięta i duuużo wody.

3.
inne
zęby myłam woda z kranu, owoce i warzywa spożywałam bez obaw. drinki z lodem (lód jest robiony od kilku lat tylko i wyłącznie z wody z dystrybutorów). Zaleca się częste mycie rąk.

4.
kiedy już Was dopadnie:
z polski przywozimy nifuroksazyd 200 (skład ten sam co antinal).
Dawkowanie:
4 razy dziennie (po każdym posiłku i tuż przed snem, w przypadku nifukoksazydu 200 po 1 tabletce każdorazowo, jeśli mamy nifuroksazyd 100 – dawka 4 razy po 2 tabletki). Odstawiamy wtedy z jedzenia:  nabiał, pikantne potrawy i alkohol. Jemy: banany, jabłka, pieczywo.  Pijemy dużo wody oraz mix herbat: anyżkowa z miętową (dobrze smakuje i naprawdę działa). I oczywiście ten nifuroksazyd lub antinal, już po 1szym dniu będzie dobrze.

Wiem powiecie teraz – skąd to wszystko wiesz, nie jesteś lekarzem? Już Was uspokajam – pracując tu w hotelu, często byłam tłumaczem między gośćmi z problemami żołądkowymi, a lekarzem, stąd  wiedzę mam.

Zdaje sobie sprawę, że ciężko coś przełknąć, kiedy już faraon zawita, ale należy się przemóc i przeżuć banana czy kawał bułki żeby żołądek zaczął pracować.

Mam nadzieję, że moje rady uchronią Was przed rewolucjami żołądkowymi.

Życzę wszystkim cudownych wakacji w Egipcie i na innych destynacjach.

Zapraszam do kontaktu i na wakacje w Marsa Alam !

Pozdrawiam. Monika Lis
1288778324_by_sandra32_600-001