Zatoka Abu Dabbab

Zatoka Abu Dabbab

Każdy, kogo interesuje podwodne życie Morza Czerwonego powinien zobaczyć zatokę Abu Dabbab. Znana jest ona z magicznego, podwodnego świata i jest to jedno z ciekawszych w okolicy miejsc. Zatoka jest w kształcie litery U z około 500-metrową piaszczystą, pochyłą plażą – doskonałą do snurkowania i nurkowania. Boki zatoki to z kolei przepiękne rafy koralowe, które skradną Państwa serce.
Znakiem szczególnym zatoki Abu Dabbab są żółwie zielone, ponadto spotkacie tu: skrzydlice, mureny, koniki morskie, ośmiornice, ryby krokodyle, płaszczki i setki innych organizmów żyjących w Morzu Czerwonym. Dawniej zatoka Abu Dabbab słynęła z krów morskich – dugongów, które do chwili obecnej można tu spotkać.

Dodatkowe informacje:
Wyjazdy organizowane są w formie indywidualnych transferów (hotel – plaża, plaża hotel). Cena uzależniona jest od lokalizacji Państwa hotelu oraz ilości osób (auto osobowe / mini van). Bilet wstępu na plażę w zatoce Abu Dabbab wynosi 7 Euro za osobę (płatne przy wjeździe na plażę) i obejmuje ona dostęp do zatoki, możliwość korzystania z leżaków, dlatego warto zabrać ze sobą napoje, ręczniki, lunch boxy i wszelkie akcesoria niezbędne do plażowania i snorkelingu.

Serdecznie zapraszamy!

a1 a5 a6 a4 a3 a2